“Radost ze života není něco, co se nám stane, ale něco, pro co se vědomě rozhodneme"

PŘEDNÁŠKY

ROZDÍL MEZI „HODNÝM“ A ZODPOVĚDNÝM RODIČEM

(aneb jak lépe pochopit své děti a nebát se nastavit hranice)

Seminář pro rodiče, kteří se zajímají o to, jak žít s dětmi v pohodě, respektu a lásce a nezbláznit se :-)

Většina rodičů se domnívá, že přesně ví, co si jejich děti myslí. Dobří rodiče chtějí pro své děti jen to nejlepší a myslí si, že dobře vědí, co to „nejlepší“ je. Výchova je složitý proces a jeho důležitou součástí je umění vzájemně si naslouchat a respektovat se.

Jenže…

Co to vlastně je respektovat? Kde je ta správná míra respektu jednoho k druhému?

Na počátku všeho je náš pocit…

Pak přijetí, že naše děti nejsou hloupé a rozumí úplně všemu, co jim říkáme, i neříkáme…

Avšak mnohdy moc nerozumí tomu, proč něco říkáme a něco jiného děláme.

A tak … reagují po svém…

A my se v tom často točíme s nimi a nerozumíme jeden druhému…

NEMOC JAKO SYMBOL

Naše tělo nám ukazuje stav naší mysli.

Jak myslíme, tak se cítíme a v takovém stavu je naše tělo.
Naše duše má jediný způsob, jak se s námi spojit, pokud se od sebe oddělíme.
Pokud potlačujeme naše EMOCE – máme NEMOCE.
Emoce jsou pohyb, nemoci zastavení se.

A co naše děti? Naše děti jsou ještě čisté duše a ještě úplně nezapomněli na spojení se sebou. Jsou proto tolik citlivé na jakoukoliv nerovnováhu v jejich světě. Pokud děti nerozumí, reagují v rámci svých možností, kterých nemají mnoho. Mají křik, pláč, „divné chování“ a pokud nic z toho na rodiče nezabírá, přichází NEMOCE. Každý projev dítěte a každá nemoc má svou symboliku, ve které můžeme číst.

Spousta z nás by se svým životem nic neudělalo, kdyby neměly nemocné děti. Touha po pomoci té malé bezbranné dušičce, kterou tolik milujeme, nás žene až za hranice, kam bychom kvůli sobě nikdy nešli. A právě proto, je tady máme. Naše děti, i ty nemoce.

Přijďte si popovídat a dozvědět se o tomto tématu více. Přijďte se zeptat, na cokoliv Vás v tomto tématu trápí a na co potřebujete znát odpověď. Přijďte se naladit na sebe a porozumět souvislostem. Když pochopíte, nemoce nemusíte mít… Vy, ani Vaše děti.

FENG SHUI nejen PRO DĚTI - „vytvoření harmonického prostoru na hraní i spaní v dětském pokojíčku a ložnici“

Pomocí správně rozvrženého prostoru, zvolených barev a doplňků, můžeme svým dětem dopřát jedinečné místo, kde budou šťastné. V pokoji pro děti, je toto uspořádání velmi důležité a někdy také složité, neboť musíte skloubit tři odlišné zóny… klidné místo na spaní, ideální prostor pro hry a ještě vymyslet, kam dát psací stůl na kreslení, či domácí úkoly. Aby si rodiče v noci dobře odpočinuli a ráno byli plní síly na vše, co potřebují, i oni se potřebují v noci dobře zregenerovat a vyspat.

Přitom řešení je tak jednoduché, abychom si všichni dopřáli kvalitní odpočinek a děti si nadšeně hrály, tam, kde je jim příjemné. Když jste naladění na sebe, tak správně cítíte, jak by věci měly být. Sami to znáte – takové ty nečekané záchvaty přesunu nábytku, malování, vyhazování věcí atd. Tělo si samo umí říct, co potřebuje, jenže někdy jsme zahlceni povinnostmi a trápeními v běžném životě a tak člověk přestane poslouchat, svého našeptávače a podlehne racionálním úvahám a módním trendům. Jenže to všechno jde skloubit do krásného harmonického prostoru, kde nám jednoduše bude dobře :-)

Na Přednášce se dozvíte pár základních zásad pro uspořádání nábytku, postele a barviček, které přísluší Vám a Vašim dětem. Jak harmonicky vést energii po pokoji a uspořádat věci. Přijďte zjistit, ke kterému prvku se řadí členové vaší rodiny a jak je to ovlivňuje.

INDIGOVÉ A KŘIŠŤÁLOVÉ DĚTI – děti nové doby

Dnešní děti jsou odlišné – odvážnější, inteligentnější, intuitivnější, duchovnější a v některých případech dokonce násilnější, než jakákoliv jiná generace, kterou jsme dosud poznali. Je potřeba nového a odlišného způsobu rodičovství a vzdělávání.

Kdo jsou tyto Indigové děti, jež se nyní hromadně rodí? Proč jsou tady a jak s nimi vyjít? Jaké jsou zásady komunikace a přístupu k těmto dětem? A jak poznám, že je moje dítě Indigové, nebo Kříšťálové?

Na přednášce Vám budu povídat o těchto dětech. Takových dětí je dnes spousta, jistě máte nějaké doma, nebo v blízkém okolí. Jsou to úžasné bytosti, kterým je však třeba porozumět a vést, aby mohly splnit úlohu, s níž k nám přišly.

Kontakt

Mgr. Renáta Cholevíková

Bernartice nad Odrou 118, Bernartice nad Odrou

icons

+420 724 445 346

renca.cholevikova@seznam.cz