“Radost ze života není něco, co se nám stane, ale něco, pro co se vědomě rozhodneme"

PORADENSTVÍ

Jak se objednat do poradny?

Tel.: 724 445 346 při terapii či kurzech mám telefon na tichý režim - nezvednu-li telefon, zavolám zpět, jakmile budu moci.

Objednat se můžete po telefonu, nebo e-mailem
Můžete také poslat SMS - vždy Vám odpovím nebo zavolám
Nebo použijte formulář v dolní část stránky Kontakt.

Objednávky preferuji telefonicky, neboť se operativněji najde volný termín. Vzhledem k pracovní vytíženosti odpovídám na Vaše e-mailové dotazy ohledně termínu objednání, jak nejrychleji to půjde.

Individuální konzultace (kineziologie):

Na prvním sezení, klienta uvítám vysvětlením metody a stručným seznámením se způsobem, jakým budeme získávat informace. Také proto je první sezení o něco delší.

Pomocí svalového testu, získávám odpovědi, na kladené otázky. Tělo vždy podává pravdivé informace, i v případě, že by chtěl klient říkat opak a popírat tak něco, co nechce, aby vyšlo najevo. (např. u události, za kterou se stydí). I proto je potřeba, aby klient přišel na sezení dobrovolně z vlastního rozhodnutí a proto, že chce danou věc pochopit a vyřešit. Každý, kdo se účastní sezení a sám sděluje intimní informace, či je já sama zjistím v průběhu testování, si může být jistý diskrétností. Veškeré zjištěné informace, zůstávají pouze mezi klientem a terapeutem.

Vlastní rozhodnutí ke spolupráci, je velmi důležité pro urychlení výsledků při práci, neboť do procesu vstupuje aktivně. Můžeme pak docílit výrazné pozitivní změny. V průběhu sezení dojde k uvolnění stresu, uvědomění si opakovaných blokujících mechanismů našeho chování, pochopení mylných systémů přesvědčení, jež jsme si v průběhu života vytvořili, či nám je vtiskli druzí a vytvořením nového funkčního vzorce chování. Pomocí testování, se dostávám do role „tlumočníka“ z řeči podvědomí do vědomí, a pomáhám tak klientovi pojmenovat důležité informace.

Při korekcích v přítomnosti se člověk zbavuje současných problémů. Do minulosti vstupujeme pro informaci ve věku příčiny (zde zjišťujeme, kdy prvně klient pocítil druh stresu trápící ho nyní) či prostoru (zde zjišťujeme obecný mechanismus, který klient používá v současném životě a který možná zdědil, po svých předcích). Při odblokování klient porozumí, jak se daná záležitost často cyklicky objevuje – mnohdy v “důmyslných převlecích” - v jeho životě nadále.

I když si každý z nás dokáže vybavit jakoukoliv situaci z našeho dosavadního (někdy i z minulého) života, při odblokování se již nikdy neprožívá bolest a intenzivní emoce tak, jako v minulosti. Pouze mnohdy vyplují na povrch zdušené emoce pláče, či hněvu, který jsme si kdysi z jakýchkoliv důvodů nedovolili uvolnit. Někdy se uvolňuje i smích v momentě, kdy si člověk uvědomí tzv. AHA efekt a je schopen se zasmát nad tím, co mu doteď připadalo jako nepřekonatelný problém a vlastně je to maličkost.

Na závěr vždy ověřuji, zda jsme udělali pro danou záležitost v průběhu sezení vše, co bylo třeba, následuje několik kontrolních otázek a vytvoření nové krátké pozitivní formulace. Tak aby měl člověk v živé paměti, s čím teď bude již vědomě pracovat.

Sezení bývají někdy jednorázová – pro odstranění jednoho konkrétního problému, či se opakují, dle potřeby klienta. Obvykle se sezení opakují při potřebě klienta pracovat na svém osobním růstu, vleklejších problémech, silných traumatech z minulosti, či jednoduše chtějí pochopit souvislosti, které jim komplikují život. Mezi sezeními však vždy musí uplynout nějaký čas. Může se také stát, že záležitost, na které jsme pracovali, souvisí s tak velkým problémem, že ji nelze uvolnit najednou. V takovém případě pracujeme postupně na tématu v několika fázích – to znamená, že je třeba pokračovat v několika sezeních.

Individuální konzultace (Montessori):

Pokud máte potřebu individuálních dotazů ohledně Montessori metody, připraveného prostředí v dětském pokojíčku, rozmístění nábytku a hraček, korekci stávajících věcí přímo u vás doma, aplikace metody Montessori ve vaší konkrétní situaci, s vaším konkrétním dítětem, objednejte se na konzultaci i u vás doma.

Pomocí správně rozvrženého prostoru, zvolených barev a doplňků, můžeme svým dětem dopřát jedinečné místo, kde budou šťastné. V pokoji pro děti, je toto uspořádání velmi důležité a někdy také složité, neboť musíte skloubit tři odlišné zóny… klidné místo na spaní, ideální prostor pro hry a ještě vymyslet, kam dát psací stůl na kreslení, či domácí úkoly.

V těchto individuálních konzultacích často kombinuju Montessori s principy Feng Shui, neboť obě metody spolu úzce souvisí, a pokud je potřeba, může se v ní použít i kineziologický test pro správný výběr věcí, či upřesnění potřebných informací. Záleží pouze na požadavcích klienta.

Individuální konzultace (Feng Shui):

Většinou jde o první konzultaci s klientem, kdy si ujasníme klientovy požadavky, já vysvětlím, co klientovi mohu nabídnout, jaké je řešení v dané situaci a dále se domluvíme na podrobnostech další spolupráce.

Osobní průvodce životními souvislostmi

Osobní poradenství dle Vašeho přání, případně sled cílených odblokování pod mým vedením, které Vám pomohou postupně se vyznat v sobě samém. Pomohu Vám navázat kontakt se sebou a najít odpovědi na Vaše otázky. Pomohu Vám podívat se na svět kolem a lidi v něm, jinýma očima. Pomohu Vám zbavit se destruktivních programů, které ničí Váš život a odvádí Vás tak od Vašich vytoužených cílů.

A co Vaše děti? Vaše nejúžasnější zrcadla. Jak to máte s dětmi?

Většina rodičů se domnívá, že přesně ví, co si jejich děti myslí. Dobří rodiče chtějí pro své děti jen to nejlepší a myslí si, že dobře vědí, co to „nejlepší“ je. Výchova je složitý proces a jeho důležitou součástí je umění vzájemně si naslouchat a respektovat se.

Jenže… Co to vlastně je respektovat? Kde je ta správná míra respektu jednoho k druhému?

Na počátku všeho je náš pocit…

Pak přijetí, že naše děti nejsou hloupé a rozumí úplně všemu, co jim říkáme, i neříkáme…

Avšak mnohdy moc nerozumí tomu, proč něco říkáme a něco jiného děláme.

A tak … reagují po svém…

A my se v tom často točíme s nimi a nerozumíme jeden druhému…

Najděte svůj příběh a uvědomte si destruktivní model, který jste kdysi přijali do svého života. Pochopte, co Vám Vaše děti s láskou ukazují o Vás samotných. Pochopte, že ničíte nejen sami sebe, ale i své děti, neboť ony se učí z vašeho života.

Kontakt

Mgr. Renáta Cholevíková

Bernartice nad Odrou 118, Bernartice nad Odrou

icons

+420 724 445 346

renca.cholevikova@seznam.cz